Witamy na stronie oddziału warszawskiego

Polskiego Towarzystwa Miłośników KaktusówKochani kaktusiarze!

Już za miesiąc, tj. 16 grudnia 2023r. odbędzie się nasze oddziałowe spotkanie świąteczne, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Początek o godzinie 11:00.

Uwaga: Ten dzień to sobota. Regularne spotkanie w środę o 18 dawałoby nam mało czasu na biesiadowanie.

 

Spotkanie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 394, Warszawa ul. Mahatmy Gandhiego 13 (tej, w której mamy zebrania) w sali nr 27.

 

Na miejscu będzie ciepły posiłek, a Was proszę, w miarę możliwości, o przyniesienie np. sałatki lub ciasta.

Proszę również o potwierdzenie obecności pisząc na adres e-mail annaptmk@gmail.com

Jest to podyktowane względami organizacyjnymi, będziemy wiedzieli ile mniej więcej zamówić dań. Będę też wdzięczna za informację, co możecie przynieść, ciasto czy jakąś sałatkę, a może coś innego?

Dzieci są mile widziane na spotkaniu.

 

Pozdrawiam Was

Anna Piróg


8 listopada 2023r. odbyło się Walne zebranie PTMK oddziału Warszawa. Wybrano Zarząd i Komisją Rewizyjną.

Klikniń aby przejść dalej


Prośba od przewodniczącej naszego oddziału.

W związku z przenosinami biblioteki, zmianą miejsca i osoby zajmującej się nią, musimy wykonać inwentaryzację ksiegozbioru Warszawskiego oddziału PTMK.

Dlatego proszę wszystkich kaktusiarzy o zwrot wypożyczonych książek na mój adres: Izabela Górska, 04-523 Warszawa, ul. Bychowska 20, tel. 501 030 162.

Mam również prośbę do wszystkich. Jeżeli ktoś utrzymuje kontakt z osobami, które już nie należą do naszego towarzystwa o przekazanie tej informacji.

Pozdrawiam Iza GórskaInformacja o Zarządzie i Komisji Rewizyjnej dostępna jest tu: - Skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej

Program na rok 2023 dostępny jest tu: - Program na rok 2023


 

Czy Wiecie, że...

 

Rok 2020 - Odbyły się trzy zebrania oddziału warszawskiego, w styczniu było zebranie świąteczne, w lutym prelekcja Tomka Blaczkowskiego, w marcu Leszka Kasperskiego. Na tym zakończyliśmy nasze spotkania ze względu na wybuch pandemii Korona Wirusa.

Jednak pomimo pandemii udało się zorganizować dwie wycieczki z piknikami do kolekcji Władysława i Pawła Żurawińskich i Kamili Bartmańskiej. Ogólnopolska Kaktusiada również została odwołana.

 

Rok 2021 – Również nie był dobry dla nas. Nie odbywały się spotkania kaktusiarzy. Odbyła się tylko w dniach 1-3 października ogólnopolska kaktusiada w Ustroniu Jaszowiec, w nowym pensjonacie Leśnik. Oczywiście zorganizował ją Oddział Śląski. Serdeczne podziękowania dla nich i ich determinacji.

 

Rok 2022 – Pomimo braku zebrań zorganizowaliśmy Wystawę Kaktusów. Przenieśliśmy się do Ogrodu w Powsinie. Wystawa odbyła się w dniach 11-12 czerwca. Od września wznowiliśmy zebrania. We wrześniu odwiedził nas Piotr Licznerski, w październiku odbyło się nadzwyczajne walne zebranie dotyczące wyboru delegatów na ogólnopolski walny zjazd. W listopadzie nie było zebrania ze względu na chorobę prelegenta. A w grudniu jak zwykle spotkaliśmy się na świątecznym zebraniu przy kawie i ciastkach. W 2022 roku odbyła się również kaktusiada w Ustroniu Jaszowiec w dniach 9-11 września. Również jak co roku zorganizowana przez Oddział Śląski. Ponowne podziękowania dla nich.

 


 

Rodzaj Weingartia czyli wspaniała prelekcja Pana Leszka Kasperskiego w krótkiej fotorelacji.

 

Klikniń aby przejść dalej


Prelekcja Pana Tomasza Blaczkowskiego - Rodzaj Lobivia

Klikniń aby przejść dalej


Zapraszamy do odwiedzenia naszych kolekcji.

Klikniń aby przejść dalej


"XI Wiosenne Spotkanie Miłośników Kaktusów.

Klikniń aby przejść dalej


"Zamykání sezony 2009" w Chrudimiu.

Klikniń aby przejść dalej


WYSTAWA KAKTUSÓW - WARSZAWA 2009r.

Klikniń aby przejść dalej


REJS PO NILU

Klikniń aby przejść dalej


WYSTAWA KAKTUSÓW - WARSZAWA 2008r.

Klikniń aby przejść dalej


IX SPOTKANIE W GŁUCHOŁAZACH

Klikniń aby przejść dalej